12 th, February

Spring Phenological Campaign 2018

Spring is coming soon and with it the Spring Phenological Campaign 2018 !!!

Вверх сторінки

24th of November, 2017

Phenology campaign for Europe & Eurasia
Вверх сторінки

25/10/2017

Multicolored Autumn in Ukraine


   
Autumn in Ukraine. Multicolored, diverse. At first it is lush, golden 
and sunny, and then sad, rainy, cold. Fall is beautiful. The leaves 
on the trees constantly change the color, and later it completely 
falls to the ground, lining it with a soft carpet.
In the middle of autumn there is a magical island of warm and 
sunny weather, which is called Granny's summer. His special 
decoration is a silvery thin lace of spider web, shining in every corner.
Вверх сторінки

8 травня 2017 року

European Phenology Campaign


Коли, як не весною, спостерігати за змінами в природі? 
У 2017 році Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді став учасником Європейської фенологічної кампанії (European Phenology Campaign ) в рамках the Global Learning and Observations to Benefit the Environment (GLOBE) Program .
Що ми робимо? Фотографуємо 6 видів дерев , з новим застосунком GrowApp створюємо відео, в яких ми бачимо зміни дерев протягом сезону та протягом багатьох років. Передаємо вченим дані GLOBE про фенологічі стадії дерев. І, як наслідок, дізнаємося, як природа реагує на зміни клімату.
Вверх сторінки

9 вересня 2016 року

Оголошуємо конкурс \"Календар GLOBE 2017\"!

Друзі, запрошуємо всіх до участі!

Оголошуємо конкурс \"Календар GLOBE 2017\"!

Відповідно до Плану всеукраїнських і міжнародних заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2017 рік та в рамках міжнародної науково-освітньої програми GLOBE («Глобальне вивчення та спостереження з метою поліпшення довкілля») Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді Міністерства освіти і науки України оголошує про проведення міжнародного художнього конкурсу «Календар GLOBE 2017». Завантажуйте офіційний лист НЕНЦ №163 від 08.09.2016.
Конкурс проходитиме в рамках європейського конкурсу «GLOBE at My School Picture Contest». Це означає, що право участі мають лише ті учні та вихованці, заклади яких є членами програми GLOBE (мають свою сторінку на міжнародному веб-сайті GLOBE). Найкращі фото будуть висвітлені в Європейському календарі GLOBE 2017. Ви можете надсилати:

 • Фото вашої ділянки спостережень чи куточку GLOBE у вашому закладі;
 • Найкращі моменти під час занять GLOBE;
 • Фото хмар, дерев, ґрунту, води чи повітря біля вашого закладу, які показують як ви займаєтеся за програмою GLOBE.

Усі заклади, фотографії яких будуть відібрані для розміщення в Європейському календарі GLOBE 2017, отримають власний друкований календар GLOBE!

Умови проведення конкурсу «Календар GLOBE 2017»

Конкурс «Календар GLOBE» проводиться в Україні з 2013 року. Минулого року у конкурсі взяло участь 37 шкіл та позашкільних навчальних закладів, завантажено 351 фотографію, 10 навчальних закладів були визнані переможцями конкурсу і їх фотографії розміщені в Європейському календарі GLOBE 2016. Переглянути та завантажити минулорічний календар можна тут
Ви можете надсилати:
• Фото вашої ділянки спостережень чи куточку GLOBE у вашому закладі;
• Найкращі моменти під час занять GLOBE;
• Фото хмар, дерев, ґрунту, води чи повітря біля вашого закладу, які показують як ви займаєтеся за програмою.
Мета конкурсу: висвітити і зафіксувати місцеві громади GLOBE по всьому світу.

Правила участі:

1. До участі в конкурсі запрошуються учні та вихованці, заклади яких є членами програми GLOBE. Тобто, ваш заклад повинен мати сторінку на міжнародному веб-сайті програми GLOBE (globe.gov), а вчитель чи керівник повинен бути зареєстрований як вчитель програми GLOBE.
2. Для того, щоб взяти участь у конкурсі вчитель GLOBE повинен самостійно завантажити фотографії учасників на веб-сайт www.globe.gov. Інструкція по завантаженню фотографій:

 • Зайдіть на свою сторінку на сайті globe.gov, використовуючи свій e-mail і пароль.
 • Натиснувши кнопку \"Go to\" у правому верхньому кутку екрану перейдіть на сторінку своєї школи чи освітньої установи.
 • На сторінці вашої установи виберіть вкладку «Image Gallery», натисніть на «Gallery Home», а потім натисніть «Add Image» (додати зображення). Далі оберіть файл з вашого комп\'ютера (Choose File) і натисніть кнопку «Save» внизу екрану. Фото повинно з\'явитися у вашій галереї (Image Gallery).
 • Дозволяється завантажувати максимум 8 фотографій від одного закладу.
 • Якщо ви погано орієнтуєтесь на сайті - завантажте цю просту покрокову інструкцію з детальним описом та скріншотами того як завантажувати фото.
 • Зверніть увагу, що фотографії з високою роздільною здатністю можуть бути завеликими для розміщення на сайті. Тоді розмістіть на сайті фотографію меншого розміру, але обов\'язково збережіть попередній варіант у випадку, якщо ваше фото захочуть розмістити у календарі.

3. Останній термін подачі робіт - 30 вересня 2016 року.
4. Відповідно до правил розміщення робіт на веб-сайті GLOBE фотографії можна завантажувати лише з відома автора, який дозволяє використовувати своє фото безкоштовно. Якщо на знімку зображені люди, то кожна особа повинна підписати форму дозволу використання фотографій. Якщо особа не досягла 18 років, форма підписується батьками чи офіційним опікуном. Цю форму ви повинні будете надіслати у випадку якщо ваше фото відберуть для календаря.
5. Журі конкурсу складається з представників Ради GLOBE Європи та Євразії, які обиратимуть найкращі фото для розміщення в календарі.
6. Найкращі фото будуть розміщені в Європейському календарі GLOBE 2017 та на головній сторінці міжнародного веб-сайту.
7. Автори, фотографії яких будуть відібрані для розміщення в Європейському календарі GLOBE 2017, отримають власний друкований календар GLOBE.
Вверх сторінки

12 лютого 2016 року

Відбувся Всеукраїнський вебінар «Використання міжнародної бази даних GLOBE»

4 лютого відбувся Всеукраїнський вебінар «Використання міжнародної бази даних GLOBE». Вебінар проводив Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді, а саме - заступник координатора програми GLOBE в Україні Пустільнік Наталія.

Презентацію вебінару розміщено на нашому сайті в розділі Документи - Методичні матеріали (Запис вебінару 04.02.2016 (Webinar Mizhnar baza GLOBE) . Для здійснення входу, спочатку авторизуйтеся.
Вверх сторінки

11 лютого 2016 року

Матеріали на допомогу вчителю Globe

Матеріали на допомогу вчителю Globe розміщені в розділі Документи - Методичні матеріали. Для того, щоб увійти - авторизуйтеся. Успішних досліджень!
Вверх сторінки

10 лютого 2016 року

Всеукраїнські GLOBE Ігри 2016

          

4-7 липня 2016 року

Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді в рамках міжнародної науково-освітньої програми GLOBE проводить: GLOBE Ігри.

Що таке GLOBE Ігри ?

GLOBE Ігри проводяться в рамках міжнародної науково-освітньої програми GLOBE (Глобальне вивчення та спостереження з метою поліпшення довкілля), що об\'єднує вчителів, учнів та науковців зі 116 країн світу.
•Всеукраїнські GLOBE Ігри - це 4-денна зустріч для школярів, які цікавляться природознавством та займаються програмою GLOBE, а також вчителів та науковців, де вони матимуть можливість представити результати роботи, обмінятися досвідом, відвідати майстер-класи провідних вчених та здобути нових друзів у програмі GLOBE, і, звісно ж, весело і з користю провести час за дослідженням природи
•GLOBE Ігри були вперше проведені в Чехії у 1997 році. Зараз багато країн (Польща, Хорватія, Македонія) запозичили їхню практику проведення ігор.
          Детальні умови будуть оголошені у вигляді листа НЕНЦ, на українськійсторінціGLOBEта в соціальних мережах найближчим часом.

Вверх сторінки

1 лютого 2016 року

Підведено підсумки Всеукраїнського етапу Міжнародного конкурсу Календар Globe-2016

       
Підведено підсумки конкурсу \"Календар GLOBE 2016\". Відповідно до рішення Колегії GLOBЕ Європи та Євразії 10 навчальних закладів були визнані переможцями конкурсу від України, а їх фотографії розміщені в Європейському календарі GLOBE 2016. Детальніше:https://nenc.gov.ua/old/2356.html
Вітаємо Чернівецький міський центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді - одного з переможців конкурсу та Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді - активного учасника конкурсу!!!

Вверх сторінки

3-6 серпня 2015 року

Globe в Естонii

    Вихованці ЧОЦЕНТУМ – учасники регіональної навчальної експедиції в Естонії 

Цього року Україна вперше взяла участь в Регіональній навчальній експедиції GLOBE в Естонії!

З великою кількістю вражень повернулися із навчальної експедиції вихованці комунального закладу "Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді". Двоє дітей та керівник (Т.Чебан) прийняли участь в експедиції в складі збірної команди від України разом із вихованцями інших позашкільних навчальних закладів Рівненської, Полтавської та Київської областей. Очолювала делегацію Наталя Пустільнік, співробітниця Національного еколого-натуралістичного центру (м.Київ).

З 3 по 6 серпня в Неліярве (Естонія) понад 100 учасників щорічної навчальної експедиції GLOBE та делегації з шести країн (Естонія, Латвія, Литва, Україна, Росія, Фінляндія), що складалися з 10 представників, навчалися як проводити справжні наукові дослідження з програмою GLOBE, працювати в польових умовах і представляти власні результати. Допомагали їм в цьому вчені з університету Тарту. Вчителі мали можливість поділитися досвідом з колегами з інших країн та розпочати нові проекти співпраці. Експедицію відвідав генеральний директор програми GLOBE доктор Тоні Мерфі, координатор з наукових питань і технології програми GLOBE Тревіс Андерсен та представник Національного космічного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA) Брайян Кембелл.

На урочистому закритті заходу збірна команда України отримала від національного координатора програми GLOBE в Естонії Лаури Алтін сертифікат учасника та солодкі подарунки.
Вверх сторінки

Сторінки:1 | 2 Наступна Остання

Лічильник відвідувачів: Яндекс.Метрика