18.06.2020

Літня педагогічна on-line школа


Сьогодні велике завдання та виклик для педагогів позашкілля – організувати заняття та навчально-виховний процес так, щоб надати можливість вихованцям здобути необхідні навички та задовольнити їхні освітні потреби, а також очікування батьків. Усе більше освітяни в позашкіллі опираються на STEM, адже особливості такого підходу можуть справді вирішити чимало завдань. Сучасні вихованці – майбутні новатори та інноватори – мають отримувати ґрунтовні знання з природничих і технічних наук у поєднанні з навичками 21-го століття, таких як уміння спілкуватися, працювати в команді та вирішувати проблеми в контексті інноваційних можливостей та поточних потреб суспільства.

Керуючись такими міркуваннями, 18 червня 2020 року комунальний заклад «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» спільно із катедрою екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ імені Юрія Федьковича провели Літню on-line педагогічну школу «Використання інноваційних технологій в освітньому процесі для формування екологічної грамотності учнівської молоді».


Скачати документ

Вверх сторінки

29.05.2020

Обласний он-лайн семінар-нарада ((Стан та перспективи розвитку учнівських лісництв та гуртків

28 травня 2020 року, Чернівецьким обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді спільно з Чернівецьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства,  було проведено обласний он-лайн семінар-нарада «Стан та перспективи розвитку учнівських лісництв та гуртків»
Скачати документ

Вверх сторінки

20.05.2020

Лист про проведення обл.етапу зльоту учнівських лісництв


Скачати документ

Вверх сторінки

20.05.2020

Лист про проведення он-лайн семінар-наради


Скачати документ

Вверх сторінки

26.04.2020

Чорнобиль - наш біль

Чорнобиль – наш біль


Минуло 34 роки від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка нанесла непоправної шкоди довкіллю та здоров’ю людей. Якби не подвиг простих людей, які ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від подальшого поширення радіації, то важко навіть спрогнозувати повні масштаби трагедії не лише для України, а й всього світу. 

Вибух на ЧАЕС сучасні дослідники вважають у п’ятсот разів потужнішим за вибух атомної бомби, в 1945 році скинутої на японське місто Хіросіму. Немає ліку людським втратам, не піддається реальній оцінці шкода, завдана здоров’ю нації, однак найважче виміряти травми моральні, адже Чорнобильська аварія змусила людство усвідомити свою безпорадність перед природою і відчути страх перед майбутнім.

Цього тижня у КЗ ЧОЦЕНТУМ була проведена онлайн виставка-конкурс дитячих малюнків «Чорнобиль не має минулого часу». Своїми роботами вихованці Центру показали своє бачення екологічної катастрофи – біди, яка спіткала Україну 26 квітня 1986 році на Чорнобильській АЕС.Метою заходу було показати, як діти сприймають проблему Чорнобиля.

«Та, попри все, життя триває. І ми зобов’язані тим людям, які собою закривали нас від страшної біди. Ми повинні пам’ятати і шанувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо. Подвиг цих людей назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у нашій пам’яті» - вважають вихованці Чернівецького ОЦЕНТУМ.


Скачати документ

Вверх сторінки

22.04.2020

Вітаємо із врученням відзнак


19 березня – 15 квітня цього року під егідою Міжнародної асоціації позашкільної освіти, Кафедри позашкільної освіти, Інженерно-педагогічного факультету НПУ імені М.П. Драгоманова відбувся спільний Всеукраїнський проект «Заклади позашкільної освіти: Дистанційна робота».

У заході взяли участь 13 педагогів Чернівецького обласного ЦЕНТУМ, які опублікували на сторінках проєкту 22 розробки дистанційних занять для різних гуртків еколого-натуралістичного напряму.

Новина на фейсбук: https://www.facebook.com/groups/1123017844416997/?ref=bookmarks

Організатори висловили подяку педагогам за активну участь і вклад у дистанційну роботу закладів позашкільної освіти, підготовку підростаючого покоління. 

Прийміть наші щирі привітання!!! Бажаємо подальшого розвитку, вдалих проектів! Нехай список ваших здобутків постійно росте.


Скачати документ

Вверх сторінки

22.04.2020

22 квітня - Всесвітній день Матері-Землі


День Матінки-Землі...
Це свято чистої Води, Землі і Повітря. Свято, яке має на меті об’єднати людей планети щодо захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу людей до проблем екології нашої планети. Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для вирішення екологічних проблем.
Педагоги комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» щороку відзначали цей день завзятим прибиранням. Всі плідно працювали на проблемних ділянках, де прибирали сухе листя, сміття, зрізали поросль.
Піднесений настрій і робочий ентузіазм завжди робили цей день святом праці.


Скачати документ

Вверх сторінки

21.04.2020

Триває підведення підсумків обласних етапів весняних заходів

Триває підведення підсумків обласних етапів весняних міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсів і акцій

Триває другий місяць карантину на території Чернівецької області, та це ніяким чином не відмінило підведення підсумків міжнародних, всеукраїнських та обласних заходів, що були заплановані  комунальним закладом «Чернівецький обласний  центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» на 2019/2020 навчальний рік.

Протягом лютого–квітня педагогами закладу підведено підсумки заочних обласних етапів:

-                 XІІІ Міжнародного конкурсу еколого-валеологічної спрямованості «Метелики – німий шедевр природи» (понад 400 учасників обласного етапу, з них 69 – учасники Національного етапу). 18 уч. стали переможцями та призерами Національного етапу, 4 роботи направлено до м. Вроцлав (Польща) для участі у фіналі);

-                 Всеукраїнської трудової акції «Кролик» (10 учасників);

-                 Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста» (79 учасників);

-                 Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім» (11 команд);

-                 Всеукраїнського конкурсу «Зоологічна галерея» (30 учасників);

-                 Всеукраїнського конкурсу «Гуманне ставлення до тварин» (39 учасників).

Підсумкові накази комунального закладу «Чернівецький обласний  центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» розміщені на сайті закладу: http://www.chocentum.com.ua/doc.php. Роботи переможців – надіслано до відповідних оргкомітетів для участі в наступних етапах.

В цьому місяці триває організаційна робота по залученню учнівської молоді до участі у Всеукраїнському місячнику охорони навколишнього природного середовища (природоохоронні акції «День Землі», «День Довкілля», «Годівничка»), обласній природоохоронній акції «Буковині на згадку», триває підведення підсумків обласного етапу Всеукраїнської акції «День зустрічі птахів 2020».

Обласний етап Всеукраїнського конкурсу «Експериментально-дослідницьких робіт з природознавства «Юний дослідник» перенесено на травень 2020 року. Також перенесений на червень «Збір юних лісівників».

Будьте активні перебуваючи вдома! Будьте здорові!


Скачати документ

Вверх сторінки

20.04.2020

Інформація про конкурс Метелики - німий шедевр природи

Протягом лютого – березня 2020 року Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді провів організаційну роботу по залученню вихованців та учнів закладів освіти Чернівецької області до участі у першому (обласному) етапі ХІІІ Міжнародного екологічного конкурсу.

Конкурс проводився з метою розвитку екологічного мислення школярів, зокрема: дізнатися про будову та життєдіяльність однієї з найчисленніших груп комах;  привернути увагу на величезну роль комах (включаючи метеликів) у підтримці біологічного балансу в природному середовищі; зазначення ролі метеликів як запилювачів у підтримці  та збереженні життя на Землі.

На обласний етап конкурсу  було представлено понад 400 робіт учнів закладів загальної середньої, позашкільної освіти усіх районів Чернівецької області, міст Новодністровськ, Чернівці та Вижницької, Заставнівської,  Кострижівської, Великокучурівської, Сокирянської об’єднаних територіальних громад, вихованців КЗ ЧОЦЕНТУМ.

Подані на виставку роботи учнів та вихованців вирізнялися творчим підходом, оригінальністю, креативністю, якістю оформлення, цікавим викладенням власних поглядів.

За підсумками журі, роботи 69-ти учасників у 8-ми номінаціях було визнано абсолютними переможцями та направлено до оргкомітету Національного етапу для подальшої оцінки та відбору. Підсумковий наказ розміщено на сайті: http://www.chocentum.com.ua/doc.php. За підсумками журі Національного етапу 18 учасників Чернівецької області стали переможцями та призерами. З них: четверо здобули І місце і їхні роботи направлені для участі у фінальному Міжнародному етапі до м. Вроцлава (Польща); 7 учасників здобули ІІ місце. 7 учасників – ІІІ місце.

Двоє призерів – це вихованці комунального закладу «Чернівецький обласний  центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді»:  Нестор Вікторія, вихованка гуртка «Основи фенології» (керівник: Хлус Лариса Миколаївна) та Марусик Катерина, вихованка гуртка «Юні господарочки» (керівник: Кузьмінська Валентина Василівна).

Вітаємо переможців та призерів! Успіхів вам та натхнення!


Скачати документ

Вверх сторінки

14.04.2020

Писанка Challenge


Запрошуємо вихованців та педагогів приєднатися до обласної акції «Писанка Challenge», ініційованої Департаментом освіти і науки Чернівецької облдержадміністрації.

Аби взяти участь у челенджі, необхідно розмалювати власноруч писанку та оприлюднити результат у соціальних мережах на своїй особистих акаунтах.

Щоб стати учасником чи учасницею «Писанка Challenge», потрібно:

  1. створити власну унікальну писанку;
  2. розмістити на Фейсбук чи в Інстаграмі світлини власноруч виготовлених крашанок із відміткою сторінки Департаменту та додаванням хештегу #ПисанкаChallenge.

Тим, хто ще не опанував мистецтво писанкарства, Департамент пропонує долучитися до дистанційного навчання: в четвер, 16 квітня, о 10:00 на ютюб-каналі Департаменту стартують майстер-класи з опанування техніки розпису писанки від майстрів Буковини. Режим доступу: https://www.youtube.com/user/Departamentosvitycv


Скачати документ

Вверх сторінки

Сторінки:1 | 2 | 3 Наступна Остання

Лічильник відвідувачів: Яндекс.Метрика