2020-12-10

Про підсумки участі навчальних закладів області у Всеукраїнському фестивалі «В об’єктиві натураліста»

На виконання Державної цільової програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року, відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 07.12.2010 р. № 1/9-885, з метою активізації роботи з учнівською молоддю щодо вирішення екологічних і природоохоронних проблем Комнуальний заклад «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» провів організаційну роботу по залученню вихованців навчальних закладів області до участі в обласному етапі Всеукраїнського фестивалю «В об’єктиві натураліста».

На участь в обласному етапі Всеукраїнського фестивалю було представлено біля 170 робіт учнів загальноосвітніх навчальних закладів, вихованців позашкільних навчальних закладів Чернівецької області (крім Вижницького, Хотинського районів).

Відповідно до умов Всеукраїнського юнацького фестивалю «В об’єктиві натураліста» тематика поданих на конкурс робіт – дослідницька, природоохоронна та екологічна діяльність навчальних закладів.

Переможці визначались за номінаціями:

- кращий відеофільм, відеоролик;

- кращий слайд-фільм;

- кращі фотороботи;

- кращі фотографії за темою «Кольори життя» в рамках Міжнародного конкурсу INFOMATRIX

За результатами проведення обласного етапу та на підставі висновків журі

НАКАЗУЮ:

 

Нагородити грамотою Комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» за участь в обласному етапі Всеукраїнського фестивалю «В об’єктиві натураліста»:

В номінації «Краща фоторобота» за напрямком «Природоохоронна діяльність навчальних закладів» та зайняте:

І місце:

Місікевич Анну, вихованку студії «Зеніт» Сторожинецького РЦЕНТУМ при Банилово-Підгірнівській гімназізії (керівник Місікевич І.Т.);

Кулик Діану, вихованку гуртка фотоаматорів КЮТ «Кварц» м. Чернівці (керівник Ємельянов М.О.);

Фєлєчко Кристину, вихованку гуртка «Imagiym» Новоселицького БДТ (керівник Бринзила М.А.).

ІІ місце:

Андрєєву Єлизавету, вихованку фотогуртка Новодністровського БДТ;

Буту Марію, вихованку студії «Зеніт» Сторожинецького РЦЕНТУМ при Банилово-Підгірнівській гімназізії (керівник Місікевич І.Т.);

Мицкана Михайла, вихованця студії «Зеніт» Сторожинецького РЦЕНТУМ при Банилово-Підгірнівській гімназізії (керівник Місікевич І.Т.);

 Матусевича Веніаміна, вихованця гуртка фотоаматорів КЮТ «Кварц» м. Чернівці (керівник Ємельянов М.О.);

Руду Тетяну,  вихованку фотогуртка Глибоцького БТДЮ (керівник Рудий В.В.);

Рака Романа, вихованця гуртка «Фотонатуралісти» КЗ ЧОЦЕНТУМ (керівник Ковальчук Р.В.);

Урсакі І., вихованця Сторожинецького РЦЕНТУМ на базі Красноїльської ЗОШ (керівник Мітрік О.М.);

Госик Оксану, вихованку студії «Зеніт» Сторожинецького РЦЕНТУМ при Банилово-Підгірнівській гімназізії (керівник Місікевич І.Т.);

Тарапату Ніколєту, вихованку гуртка «Фото» Глибоцького БТДЮ (керівник   Рудий В.В.).

ІІІ місце:

Бочулинського Івана, учня Погорілівської ЗОШ Заставнівського району;

Чубрей Христину, вихованку гуртка «Фото» Глибоцького БТДЮ (керівник      Рудий В.В.);

Мінтенка Владислава, вихованця гуртка «Юні ботаніки» Сторожинецького РЦЕНТУМ (керівник Єреміца Ю.Н.);

Коржос Марію, вихованку Сторожинецького РЦЕНТУМ на базі Верхньопетрівецької ЗОШ (керівник Коржос О.Г.);

Мангера Андрія, вихованця Сторожинецького РЦЕНТУМ на базі Костинецької ЗОШ (керівник Мангер С.І.);

Моток Надію, вихованку студії «Зеніт» Сторожинецького РЦЕНТУМ при Банилово-Підгірнівській гімназізії (керівник Місікевич І.Т.);

Скрипкаря Валерія, вихованця гуртка «Природа і фантазія» КЗ ЧОЦЕНТУМ (керівник Виноградник У.В.);

Лучака Олександра, вихованця гуртка «Природа і фантазія» КЗ ЧОЦЕНТУМ (керівник Виноградник У.В.);

Педоченко Марину, вихованку  Новодністровського БДТ;

Жижія Максима, вихованця гуртка «Фото» Глибоцького БТДЮ (керівник      Рудий В.В.).

В номінації «Краща фоторобота» за напрямком «Екологічна  діяльність навчальних закладів» та зайняте:

І місце:

Чігак Діану, вихованку студії «Зеніт» Сторожинецького РЦЕНТУМ при Банилово-Підгірнівській гімназії (керівник Місікевич І.Т.);

Моток Наталію, вихованку студії «Зеніт» Сторожинецького РЦЕНТУМ при Банилово-Підгірнівській гімназізії (керівник Місікевич І.Т.).

ІІ місце:

Влад Христину, вихованку студії «Зеніт» Сторожинецького РЦЕНТУМ при Банилово-Підгірнівській гімназізії (керівник Місікевич І.Т.);

Грегорчук Яну, Грегорчука Олеся, вихованців гуртка «Юні екологи» Червонодібровської ЗОШ Глибоцького району (керівник Балан Н.В.).

ІІІ місце:

Онофрей Анастасію, вихованку гуртка Герцаївського БДТ (керівник          Караушу М.І.);

Апетракіоає Анну, вихованку гуртка Герцаївського БДТ (керівник Караушу М.І.);

Гурток «Юні квітникарі» Глибоцького БТДЮ (керівник Цехмістир А.І.);

Калин Олександру, ученицю Малокучурівської ЗОШ Заставнівського району.

В номінації «Краща фоторобота» за напрямком «Дослідницька   діяльність навчальних закладів» та зайняте:

І місце:

Вихованців гуртка «Юні лісівники-дендрологи» Заставнівського ЕНЦДЮ (керівник Микитюк О.В.).

ІІ місце:

Шемберко Тетяну, ученицю 7 класу Путильської ЗОШ (керівник             Шемберко М.М.)

В номінації «Кращий відеофільм» та зайняте:

І місце:

Чігак Діану, Дроздик Вікторію, Буту Марію, Місікевич Анну, Репчука Юрія,  вихованців студії «Шанс» при Банилово-Підгірнівській гімназії Сторожинецького району (керівник Місікевич І.Т.);

Бадиу Романа, Богачика В’ячеслава, Істратія Генадія, вихованців дитячої кіностудії «S- video» Новоселицького БДТ (керівник Стоян Ю.Ф.).

ІІ місце:

Козмуляк Тетяну, ученицю 10 класу Брусницької ЗОШ Кіцманського району;

Балан Юлію, ученицю Глибоцького ліцею (керівник Швед Л.О.);

Біленко Аліну, вихованку гуртка «Юні друзі природи» Тарасівецької ЗОШ Новоселицького району (керівники: Сіротян О.І., Сіротян Ю.О.).

ІІІ місце:

Караушу Адріана, учня Байраківської ЗОШ Герцаївського району (керівник Караушу М.І.);

Кучуряну Кеталіну, ученицю Байраківської ЗОШ Герцаївського району (керівник Караушу М.І.);

Гурток «Юний еколог» Рингацької ЗОШ Новоселицького району (керівник     Довга Л.М.).

В номінації «Кращий сладфільм» та зайняте:

ІІ місце:

Вудвуд Діану, ученицю 7 класу Лужанської ЗОШ Кіцманського району;

Неделька Олексія, Гушул Мар’яну, вихованців гуртка «Юні екологи» Червонодібровскьої ЗОШ Глибоцького району (керівник Балан Н.В.);

Боту Сергія, вихованця гуртка «Природа і фантазія» КЗ ЧОЦЕНТУМ (керівник Виноградник У.В.);

Ончуленко Тетяну, вихованку гуртка «Юні екологи» Червонодібровскьої ЗОШ Глибоцького району (керівник Балан Н.В.);

Руду Тетяну, вихованку гуртка «Фото» Глибоцького БТДЮ (керівник            Рудий В.В.);

Антемюк Богдану, ученицю Селятинської ЗОШ Путильського району.

ІІІ місце:

Бельмегу Ярослава, учня Яблуницької ЗОШ Путильського району (керівник  Кузик В.І.).

Краще фото по проекту INFOMATRIXта зайняте:

І місце:

Вихованців студії «Зеніт» Сторожинецького РЦЕНТУМ при Банилово-Підгірнівській гімназії (керівник Місікевич І.Т.).                 

Нагородити грамотами Комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» за активну участь в обласному етапі Всеукраїнського фестивалю «В об’єктиві натураліста»:

Войс Оксану, вихованку гуртка «Юні валеологи» Глибоцького БТДЮ (керівник Юркевич Н.М.);

Скорик Галину, вихованку гуртка «Юні валеологи» Глибоцького БТДЮ (керівник Юркевич Н.М.)

Маніліча Михайла, вихованця Сторожинецького РЦЕНТУМ;

Іонуц Таїсію, вихованку гуртка «Юні ботаніки» Сторожинецького РЦЕНТУМ (керівник Єреміца Ю.Н.);

Гурток «Юні садівники» Сторожинецького РЦЕНТУМ на базі Новобросковецької ЗОШ;

Савчука Богдана, вихованця Сторожинецького РЦЕНТУМ на базі Кам’янської ЗОШ;

Каменюка Василя, учня Старововчинецького ліцею Глибоцького району (керівник Каменюк В.К.);

Ліщинську Ірину, вихованку «Фотогуртка» Кельменецького ДЮЦ (керівник Коцобан В.О.);

Грубу Анастасію, вихованку «Фотогуртка» Кельменецького ДЮЦ (керівник Коцобан В.О.);

Голика Андрія, учня Вікнянської ЗОШ Заставнівського району;

Марку Ганну, ученицю Кострижівської ЗОШ Заставнівського району;

Громко Анастасію, ученицю Заставнівської ЗОШ;

Шпирка Василя, вихованця Новодністровського БДТ;

Кедрика Богдана, вихованця Новодністровського БДТ;

Бужак Крістіну, ученицю 8 класу Суховерхівської ЗОШ Кіцманського району;

Чев’юка Івана, учня Плосківської ЗОШ Путильського району (керівник           Фошка Л.М.);

Піц Ніку, вихованку гуртка «Природа і фантазія» КЗ ЧОЦЕНТУМ (керівник Виноградник У.В.);

Піца Олександра, вихованця гуртка «Природа і фантазія» КЗ ЧОЦЕНТУМ (керівник Виноградник У.В.);

Лєсніка Євгена, вихованця гуртка «Природа і фантазія» КЗ ЧОЦЕНТУМ (керівник Виноградник У.В.).

Балан Юлію, ученицю Глибоцького ліцею (керівник Швед Л.О.);

Злу Тетяну, вихованку гуртка «Екологи-краєзнавці» Сокирянського РЦТДЮ (керівник Степанятова А.М.);

Чайкіну Тетяну, ученицю 6 класу Лужанської ЗОШ Кіцманського району.

 

Роботи переможців (І місця) направити в оргкомітет Всеукраїнського фестивалю «В об’єктиві натураліста» для участі у заключному етапі.

Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора з навчально-виховної роботи Жук О.Г.


Скачати документ

Вверх сторінки

2019-12-10

НАКАЗИ про підсумки участі навчальних закладів області у різних заходах та конкурсах

Скачати накази можна тут:


Скачати документ

Вверх сторінки

2010-12-10

Інформація про виїзд вихованців КЗ ЧОЦЕНТУМ у м. Львів в рамках Всеукраїнської школи передового юннатівського досвіду

10 грудня цього року, в рамках Всеукраїнської школи передового юннатівського досвіду, до м. Львова була відряджена група кращих вихованців гуртків «Юні зоологи» та «Природа і фантазія» Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

Учасники зустрічі, під час засідання «Юннатівського клубу», ознайомились з напрямками роботи Львівських обласного та міського дитячих еколого-натуралістичних центрів, з методами і формами екологічного виховання учнів, відвідали зоокуточки Центрів, де побачили дуже багато екзотичних тварин.

Під час екскурсії по місту група відвідала «Вернісаж», музей Мистецтв, виставку воскових фігур, церкву Святого Андрія, Домініканський собор, Еврейську церкву, церкву Преображення Христового, Оперний театр, а також побувала в майстерні Львівського шоколаду.

 

Досвід створення зоомайданчиків екологічними центрами Львова сподобався вихованцям і вони планують разом з педагогами працювати над розширенням і свого живого кутка, збагаченням його видового складу.


Скачати документ

Вверх сторінки

2024-11-10

«ДІТИ ЗА ЧИСТУ ЕНЕРГІЮ»

 

Загальна інформація

Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Діти за чисту енергію», який організовує НАЕР, проводиться уже втретє. Метою конкурсу є формування енергоефективного світогляду в суспільстві шляхом залучення підростаючого покоління до навчально-практичної діяльності з питань ефективного використання енергетичних ресурсів, використання відновлюваних джерел енергії, а також пошуку та підтримки обдарованих дітей, створення умов для їх подальшої творчості, сприяння професійному самовизначенню молоді,  активізації творчої діяльності вчителів. Девіз конкурсу: «Любиш Україну? Споживай чисту енергію!»

 

Номінації конкурсу:

  • малюнки;
  • вірші;
  • поробки.

 

НОМІНАЦІЯ «МАЛЮНКИ»

 

Тематика:

  • енергоефективні поради для школи та дому (освітлення, опалення, використання електроенергії, поводження з відходами)
  • використання відновлюваних джерел енергії (сонячної, вітрової, місцевих видів палива, геотермальної енергії, гідро потенціалу річок.

 

Учасники конкурсу:

У конкурсі можуть брати участь учні, вихованці, слухачі загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, дитячих будинків двох вікових груп:

- перша група – діти з 6 до 10 років.

- друга група – діти з 11 до 16 років.

 

Порядок проведення конкурсу:

Конкурс стартує 15 жовтня 2010 року і завершується 10 грудня 2010 року.

Кінцевий термін подачі робіт – не пізніше 1 грудня 2010 року.

Фінал конкурсу– 14грудня 2010 року.

 

Правила оформлення робіт конкурсу у номінації «Малюнки»

Малюнок може бути виконаний на паперовому, картонномуаркуші у форматі А4 або А3, або на будь-якому полотні, призначеному для малювання. На малюнку має бути підпис, в якому повинне міститися ім’я та прізвище автора, а також назва роботи та регіон у якому проживає автор (область).

Конкурсна робота надсилається в завершеному вигляді на адресу: 01601, м. Київ, провулок Музейний 12, НАЕР (з приміткою «Конкурс малюнків»). До малюнків додається заповнена реєстраційна форма на 1 стор.

Матеріали, які не відповідають вимогам розглядатися не будуть.

 

Критерії оцінювання робіт:

  • практичне значення;
  • доцільність наданих рекомендацій та порад;
  • ступінь самостійності школярів у виконанні малюнка;
  • якість малюнка.

 

Підведення підсумків конкурсу

Оцінювання робіт та підведення підсумків конкурсу проходитиме з 10 по 14 грудня 2010 року.

Оцінюватиме роботи професійне журі, до складу якого увійдуть представники міжнародних організацій, експерти, що працюють у сфері енергетики і освіти, представники засобів масової інформації.

Нагородження переможців дипломами та заохочувальними призами відбудеться 14 грудня  2010 року.

Роботи переможців будуть розміщені на сайті НАЕР www.naer.gov.ua (дитяча сторінка «Діти за чисту енергію») та в журналі «Енергозбереження», також буде видано календар на 2011р. Кращі 200 робіт будуть представлені на виставці-презентації.

Додаткову інформацію щодо участі у конкурсі можна отримати за тел. 590-59-65, 590-59-62 (відділ інформаційного забезпечення та ЗМІ НАЕР).


Скачати документ

Вверх сторінки

2009-11-10

Інформація про проведення обласного учнівського екологічного конгресу «Живи, Земле»

 

На виконання плану роботи Головного управління освіти і науки облдержадміністрації на 2010 р., відповідно до Положення, затвердженого наказом Головного управління освіти і науки облдержадміністрації  № 381 від 30.09.2009 р. «Про проведення обласного учнівського екологічного конгресу «Живи, земле» і зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у Чернівецькій області за № 104/2164 від 29 жовтня 2009 р., з метою якісного оновлення змісту, форм і методів позашкільної еколого-натуралістичної освіти учнівської молоді, пошуку та підтримки здібних, обдарованих дітей та молоді, 5 листопада 2010 року  на базі Комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» був проведений обласний учнівський екологічний конгрес «Живи, земле».

В конгресі взяли участь більше 50 учнів, представників всіх районів (за винятком м. Новодністровськ), в тому числі вихованці КЗ ЧОЦЕНТУМ, Сторожинецького РЦЕНТУМ і Заставнівського ЕНЦ; науковці Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича, представники Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернівецькій області, фахівці і педагоги навчальних закладів області.

Робота конгресу відбувалась за 4 номінаціями: «Охорона рослинного світу», «Охорона тваринного світу», «Природоохоронні території», «Загальні екологічні проблеми».

Учасники конгресу ознайомили присутніх з власними спостереженнями та практичними внесками в охорону довкілля, представили результати реалізації екологічних проектів у вигляді презентацій, альбомів, інформаційних матеріалів, планшетів, наукових робіт, гербаріїв, звітів. Висвітлили навчально-виховну, масово-пропагандистську роботу екологічних об’єднань, окремих учасників протягом року, обговорили основні напрямки роботи в наступному році.

Виступи учнів показали, що в навчально-виховних закладах освіти області проводиться значна дослідницька та практична робота з проблем екології та охорони оточуючого середовища. Доповідачі продемонстрували високий рівень підготовки до виступів, представили яскраві наочні матеріали, висвітлили творчі практичні здобутки об’єднаньза рік.

Найбільш цікаві роботи по збереженню біорізноманіття, популяризації екологічних знань були відмічені грамотами Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернівецькій області та нагороджені довідковою літературою.

Найрезультативнішу та багатопланову роботу показали учасники конгресу з м. Чернівці, Новоселицького, Кельменецького, Кіцманського, Сторожинецького районів, які вибороли найбільше призових місць.

Розглянувши конкурсні матеріали учасників конгресу журі відмітило високий рівень підготовки робіт порівняно з минулими роками та визначило переможців:

Номінація «Природоохоронні території»

І місце

Дремлюженко Ксенія, учениця 11 класу гімназії № 1  м. Чернівців.

ІІ місце

Скидан Ірина, учениця 5 класу, голова екологічного клубу «Лотос» Кельменецького ДЮЦ;

Зайцева Даміана, учениця 6 класу Погорілівської ЗОШ Заставнівського району.

ІІІ місце

Михайлюк Роксолана, учениця 6 класу, вихованка гуртка «Водограй» Путильського ЦДЮТ;

Рудейчук Тетяна, учениця 7 класуБорівецької ЗОШ Кіцманського району;

Харовський Роман,учень 9 класу Жилівського НВК Новоселицького району.

Номінація «Загальні екологічні проблеми»

І місце

Шипітко Максим, Флуєраш Роман, учні 7 класу гімназії № 2 м. Чернівців.

ІІ місце

Бербека Лариса, учениця 10 класу Іванівської ЗОШ Кельменецького району;

Лупуляк Наталія, учениця 10 класу Глибоцького ліцею, вихованка гуртка «Юні квітникарі» Глибоцького БТДЮ.

ІІІ місце

Амаріє Георгій, учень 10 класу Горбівської ЗОШ Герцаївського району;

Чебан Яна, учениця 8 класу Рингацького НВК Новоселицького району;

Червоняк Максим, учень 8 класу Банилів-Підгірнівської гімназії, вихованець гуртка «Юні бджолярі» Сторожинецького РЦЕНТУМ.

Номінація «Охорона рослинного світу»

Старша вікова категорія

І місце

Циганеско Альона, учениця 10 класу Тарасівецької ЗОШ Новоселицького району;

ІІ місце

Думітрюк Ангеліна, учениця 10 класу Лівинецької ЗОШ Кельменецького району;

Андроник Юлія, учениця 9 класу Чорнівського НВК Новоселицького району.

ІІІ місце

Бужениця Діана, учениця  8 класу ЗОШ № 8  м. Чернівців;

Косован Мар’яна, учениця 10 класу Мариничівського НВК «Родина», вихованка гуртка «Флористика» Путильського ЦДЮТ;

Гінчак Людмила, Богатир Лівія, учениці 10 класу Банилів-Підгірнівської гімназії, вихованки гуртка «Первоцвіт» Сторожинецького РЦЕНТУМ;

Клепач Павліна, учениця 10 класу Шипинської ЗОШ Кіцманського району.

Молодша вікова категорія

І місце

Сівіріна Вікторія, учениця 6 класу, вихованка гуртка «Екологи-краєзнавці» Сокирянського РЦТДЮ.

ІІ місце

Мельник Ольга, учениця 6 класу Полянської ЗОШ Хотинського району.

ІІІ місце

Вудвуд Діана, учениця 7 класу Лужанської ЗОШ Кіцманського району.

Номінація «Охорона тваринного світу»

І місце

Фуштей Дмитро, учень 10 класу Горошовецького НВК, вихованець гуртка «Юні лісівники» Заставнівського ЕНЦ.

ІІ місце

Шишківський Віталій, учень 10 класу Рукшинської ЗОШ Хотинського району;

Ліснича Вікторія, учениця 7 класу Котелівського НВК Новоселицького району.

ІІІ місце

Баранецький Іван, учень 8 класу ліцею № 3  м. Чернівців, вихованець наукового об’єднання “Імпульс»;

Саранчук Анастасія. учениця 11 класу Герцаївського районного ліцею;

Грецун Анжела, учениця 7 класу Мілієвської ЗОШ Вижницького району.

 

За активну участь у природоохоронних заходах, популяризацію екологічних знань та участь у обласному учнівському конгресі «Живи, Земле» Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Чернівецькій області нагородило Почесною грамотою:

  • Дмитрюка Василя, учня 9 класу Чорногузівської ЗОШ Вижницького району;
  • Гоменюк Олесю, ученицю 10 класу Банилів-Підгірнівської гімназії Сторожинецького району;
  • Янчак Анастасію, ученицю 9 класу Білоусівської ЗОШ Сокирянського району;
  • Іліуц Адріану, ученицю 10 класу Чудейської ЗОШ Сторожинецького району;
  • Харитон Анастасію, ученицю 4 класу Банилів-Підгірнівської гімназії, вихованку гуртка «Юні любителя домашніх тварин» Сторожинецького РЦЕНТУМ;
  • Бранашко Анастасію, ученицю 9 класу Ржавинецького НВК, вихованку гуртка «Юні лісівники» ЗаставнівськогоЕНЦ.


Скачати документ

Вверх сторінки

2002-11-10

Інформація про проведення обласного збору юних аграрників, садівників, зоологів та тваринників

На виконання плану роботи Головного управління освіти і науки облдержадміністрації на 2010 р., відповідно до Положення, затвердженого наказом Головного управління освіти і науки облдержадміністрації № 319 від 26.08.2009 р. «Про проведення обласного збору юних аграрників, садівників, зоологів та тваринників», з метою якісного оновлення змісту, форм і методів позашкільної еколого-натуралістичної освіти учнівської молоді, пошуку та підтримки здібних, обдарованих дітей та молоді, а також їх залучення до дослідницько-експериментальної та практичної роботи в галузі аграрництва, зоології та тваринництва, 29 жовтня 2010 року на базі Комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» був проведений обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів та тваринників.

В зборі взяли участь більше 40 учнів, представників всіх районів (за винятком Герцаївського та м. Новодністровськ) в тому числі вихованці КЗ ЧОЦЕНТУМ, Сторожинецького РЦЕНТУМ і Заставнівського ЕНЦ, а також науковці Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, фахівці та педагоги навчальних закладів області.

Конкурс-захист дослідницько-експериментальних робіт проводився за 4 номінаціями: «Аграрництво», «Садівництво», «Зоологія» та «Тваринництво».

Учні продемонстрували володіння практичними навичками в галузі сільського господарства, достатній рівень підготовки до виступів, представили наочні матеріали, висвітлили творчі здобутки об’єднань за рік.

Багатогранну та різнопланову роботу продемонстрували учасники збору Новоселицького, Заставнівського та Сторожинецького районів, які представляли усі секції і вибороли найбільше призових місць, зв’яли участь у конкурсно-розважальній програмі «Юннатівський калейдоскоп».

Цікаву і змістовну дослідницьку роботу провели юннати Білоусівської ЗОШ Сокирянського району, Тарасівецької, Чорнівського та Рингацького НВК Новоселицького району, Коритненської ЗОШ Вижницького району, Старововчинецького ліцею Глибоцького району, Ленковецької ЗОШ Кельменецького району,  Новобросковецької ЗОШ, Банилів-Підгірнівської гімназії Сторожинецького району, Рукшинської ЗОШ Хотинського району, Горошовецького і Дорошовецького НВК Заставнівського району.

Розглянувши конкурсні матеріали учасників обласного збору юних аграрників, садівників, зоологів та тваринників, журі відмітило високий рівень виконання науково-дослідницьких робіт і підготовки їх захисту, порівняно з минулими роками та визначило переможців:

Секція аграрництва:

Старша вікова категорія

І місце:

Рудь Ольга, учениця 10 класу Білоусівської ЗОШ, вихованка гуртка «Юні екологи» Сокирянського РЦДЮ.

ІІ місце:

Малещук Христина, учениця 7 класу Новобросковецької ЗОШ, вихованка гуртка «Юні рослинники» Сторожинецького РЦЕНТУМ;

ІІІ місце:

Броска Світлана,, учениця 10 класу Старововчинецького ліцею Глибоцького р-ну;

Москал Анастасія, учениця 9 класу Тарасовецької ЗОШ Новоселицького р-ну;

Житарюк Роксолана, учениця 11 класу Новоселицької ЗОШ Кельменецького р-ну.

Молодша вікова категорія

 І місце:

Йолшина Тетяна , учениця 6 класу Горошовецького НВК Заставнівського р-ну;

Токар Ілля, учень 5 класу Коритненської ЗОШ Вижницького р-ну.

ІІ місце:

Марчак Василь,учень 6 класу Старожадівської ЗОШ, вихованець гуртка Сторожинецького РЦЕНТУМ.

Секція садівництва:

Старша вікова категорія

І місце:

Кириленко Анастасія, учениця 9 класу Тарасовецької ЗОШ Новоселицького р-ну;

Дондюк Тетяна,учениця 10 класу Новобросковецької ЗОШ, вихованка гуртка «Юні рослинники» Сторожинецького РЦЕНТУМ.

ІІ місце:

Янчак Анастасія, учениця 9 класу Білоусівської ЗОШ, вихованка гуртка «Юні екологи» Сокирянського РЦТДЮ.

ІІІ місце:

Янчик Марія, учениця  11 класу Веренчанської ЗОШ Заставнівського р-ну.

Молодша вікова категорія

І місце:

Вальчук Дмитро, Деревянко Анна, учні 5 класу Ленковецької ЗОШ Кельменецького р-ну.

Секція зоології:

І місце:

Шишковський Ігор, учень 10 класу Рукшинської ЗОШ Хотинського р-ну.

ІІ місце:

Каутич Тетяна, учениця 9 класу Чорнівського НВК Новоселицького р-ну;

Бузинська Наталія, учениця 11 класу Дорошовецького НВК Заставнівського р-ну.

ІІІ місце:

Селескеров Олександр, учень 10 класу Банилів-Підгірнівської гімназії Сторожинецького р-ну;

Янчак Анастасія, учениця 9 класу Білоусівської ЗОШ, вихованка гуртка «Юні екологи»  Сокирянського РЦТДЮ.

 

 

Секція тваринництва:

І місце:

Черновська Анастасія, учениця 9 класу Рингацького НВК Новоселицького р-ну;

Черепюк Володимир, учень 10 класу Банилів-Підгірнівської гімназії, вихованець гуртка «Юні бджолярі» Сторожинецького РЦЕНТУМ.

ІІ місце:

Штефанко Юлія, учениця 8 класу Бузовицької ЗОШ Кельменецького р-ну;

Кривцов Микола,учень 9 класу Самушинської ЗОШ Заставнівського р-ну.

ІІІ місце:

Червінська Вікторія, учениця 8 класу Кадубовецької ЗОШ Заставнівського р-ну;

Тимофійчук Христина, учениця 10 класу Мариничівського НВК «Родина» Путильського р-ну.


Фотографії можна скачати тут: скачати


Скачати документ

Вверх сторінки

2005-11-10

ПОЛОЖЕННЯ про проведення обласного учнівського екологічного конгресу «Живи, Земле»

1. Загальні положення

        1.1. Обласний учнівський екологічний конгрес «Живи, Земле» проводиться відповідно до Типового положення про Головне управління освіти і науки Київської міської державної адміністрації, управління освіти і науки обласної, Севастопольської міської державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2000 № 1326 (із змінами та доповненнями) та з метою залучення учнівської молоді до практичної і дослідницької роботи в галузі екології і охорони природи.

        Організатором обласного учнівського екологічного конгресу «Живи, Земле» (далі - Конгрес) є Головне управління освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації.

        1.2. Конгрес проводиться на базі комунального закладу Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді за адресою: м. Чернівці, вул. О.Кошового, 57, 58029, тел./факс 52-18-01.

2. Мета і завдання Конгресу

2.1. Метою Конгресу є якісне оновлення змісту, форм і методів позашкільної еколого-натуралістичної освіти учнівської молоді, пошук та підтримка здібних, обдарованих дітей та молоді.

2.2. Завданням Конгресу є: створення умов для творчого самовдосконалення та професійного самовизначення; залучення учнівської молоді до активного процесу навчання, самоосвіти, розвиток мережі еколого-натуралістичних об’єднань, екологічних патрулів; поглиблення змісту роботи цих об’єднань;

залучення молоді до науково-дослідницької роботи в галузі екології та охорони природи; виявлення кращого досвіду роботи; сприяння вихованню екологічно-культурної особистості; підготовка учнівської молоді до навчання у вищих учбових закладах.

         3. Порядок проведення Конгресу

        3.1. Конгрес проводиться щорічно, серед учнів загальноосвітніх, позашкільних закладів області у два етапи:

        І етап– районний (міський) серед учнів загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів;

        ІІ етап – обласний, серед переможців І етапу.

          3.2. І та ІІ етап Конгресу проводиться  за  номінаціями:  «Охорона рослинного світу», «Охорона тваринного світу», «Загальні екологічні проблеми», «Природоохоронні території».

         3.3. Для участі в І та ІІ етапі Конгресу кожен учасник подає в довільній формі звіт про проведену практичну або науково-дослідницьку роботу державною мовою, в якому зазначається тема та мета дослідження, місце та строки його проведення, схема проведення дослідження, його результати та статистична обробка, практичне значення роботи та висновки.

         Для більш ефективного висвітлення результатів дослідження, практичні та науково-дослідні роботи можуть бути доповнені додатками (ілюстрації, фотоматеріали, малюнки, схеми, карти, таблиці тощо).

        3.4. Для визначення переможців районного (міського) етапу Конгресу створюється Журі з проведення районного (міського) етапу Конгресу «Живи, Земле» (далі – Журі районного (міського) Конгресу) та для його проведення – Організаційний комітет з проведення районного (міського) етапу Конгресу «Живи, Земле» (далі – Оргкомітет районного (міського) Конгресу), склад яких щорічно затверджується районним (міським) відділом освіти.

        3.5. Для визначення переможців обласного етапу Конгресу створюється Журі з проведення обласного учнівського екологічного конгресу «Живи, Земле» (далі – Журі обласного Конгресу) та для його проведення – Організаційний комітет з проведення обласного учнівського екологічного конгресу «Живи, Земле» (далі – Оргкомітет обласного Конгресу), склад яких щорічно затверджується наказом начальника Головного управління освіти і науки облдержадміністрації.

        3.6. Журі районного (міського) Конгресу та Журі обласного Конгресу працює в складі голови, заступника голови, секретаря та членів Журі.

        3.7. Оргкомітет районного (міського) Конгресу та Оргкомітет обласного Конгресу працює в складі голови, заступника голови, секретаря та членів Оргкомітету.

       3.8. Для участі в обласному етапі Конгресу Оргкомітет районного (міського) Конгресу направляє списки переможців районного (міського) етапу Конгресу не пізніше, ніж за один день до проведення обласного етапу Конгресу, за адресою:   м. Чернівці, вул. О.Кошового, 57, 58029 тел./факс 52-18-01.

4. Визначення і нагородження переможців

        4.1. Журі районного (міського) Конгресу та Журі обласного Конгресу визначає переможців у кожній номінації. Максимальна кількість балів – 30 (з них 20 балів за захист науково-дослідницької роботи, 10 балів – за проведену практичну роботу).

        Роботи переможців обласного етапу Конгресу будуть рекомендовані для участі у Всеукраїнських конкурсах «Мій рідний край, моя земля», «Птах року», «Галерея кімнатних рослин», «Парад квітів біля школи», «Природа-людина-виробництво-екологія», «Рослини рятівники від радіації», «Мікроскопічні водорості – показники стану довкілля», «Парки – легені міст і сіл», «Вчимося заповідувати», «До чистих джерел», «Оптимізація озеленення навчального закладу» та інших.

4.2. Захист науково-дослідницької роботи оцінюється за наступними критеріями: новизна та актуальність досліджуваної проблеми; чіткість структури дослідження; повнота та логіка викладення теоретичної частини дослідження; якість і глибина експериментальної частини дослідження; відповідність висновків проведеному дослідженню; практичне значення дослідження; рівень підготовленості до захисту науково-дослідницької роботи; використання наочності.

4.3. Звіт про проведену практичну роботу оцінюється за наступними критеріями: організація та проведення комплексних або тематичних екологічних експедицій з метою вивчення стану певних зон, біоценозів, заповідників, заказників, дендропарків та парків; виконання певних конкретних справ по збереженню та примноженню зелених насаджень, впорядкування та насадження лісу, лісосмуг, парку, дендропарку, озеленення вздовж вулиць, доріг, догляд за квітниками, декоративними та плодовими деревами і кущами біля школи, на території підшефних дитячих садків, біля будинків самотніх людей, пенсіонерів, інвалідів; практична робота по догляду за водоймами, їх мешканцями; очищення і впорядкування водних джерел, малих річок, їх берегів; рятування мальків після паводку, попередження задухи риби взимку; виявлення та усунення джерел забруднення річок, ставків, озер; практична робота по вирощуванню лікарських рослин на шкільних ділянках та відновлення їх в природних масивах на гірській та степовій місцевості; вивчення, охорона та приваблювання пернатих, підгодівля взимку птахів, звірів, виявлення шкідників лісу; виготовлення і розвішування штучних гніздівель, годівниць, заготівля корму для тварин і птахів; захист від руйнування сільськогосподарських земельних угідь, відродження еродованих земель, закріплення пісків, ярів, схилів балок берегів річок; вирощування посадкового  матеріалу  декоративних  плодових  дерев і кущів та його реалізація;

закладання парків, садів, алей; високий рівень культури праці; якість поданих матеріалів; культура доповіді.       

        4.4. За результатами проведення І та ІІ етапів Конгресу визначаються переможці:

        І місце: один учасник (у кожній номінації)

        ІІ місце: два учасники (у кожній номінації)

        ІІІ місце: три учасники (у кожній номінації)

        4.5. За участь в обласному етапі Конгресу учасники нагороджуються грамотами Комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» та заохочувальними призами, переможці Конгресу нагороджуються дипломами Головного управління освіти і науки облдержадміністрації та цінними подарунками.     

        4.6. Фінансування Конгресу проводиться Комунальним закладом «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» за рахунок бюджетних коштів, які плануються щорічно Головним управлінням освіти і науки облдержадміністрації для Комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», за рахунок спонсорських внесків та інших джерел не заборонених законодавством України.

Заступник начальника Головного управління

освіти і науки облдержадміністрації                         В. Жукотинська


Скачати документ

Вверх сторінки

2029-10-10

Про проведення обласного збору юних аграрників, садівників зоологів та тваринників

На виконання плану роботи Головного управління освіти і науки облдержадміністрації на 2010 р., відповідно до Положення, затвердженого наказом Головного управління освіти і науки облдержадміністрації № 319 від 26.08.2009 р. і зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у Чернівецькій області за              № 89/2149 від 31.08.2009 р., з метою якісного оновлення змісту, форм і методів позашкільної еколого-натуралістичної освіти учнівської молоді, пошуку та підтримки здібних, обдарованих дітей та молоді, а також їх залучення до дослідницько-експериментальної та практичної роботи в галузі аграрництва, зоології та тваринництва, 29 жовтня 2010 р. на базі Комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» буде проведено обласний збір юних аграрників, садівників, зоологів та тваринників за номінаціями «Аграрництво», «Садівництво», «Зоологія», «Тваринництво». Початок о 10.00.

Просимо забезпечити участь у вищезазначеному заході переможців районного (міського) етапів Збору (по 1 учню на кожну номінацію).

Заявки на участь в заході просимо направити факсограмою до 26 жовтня   2010 р. за телефоном (0372) 52-18-01. В заяві вказати: П.І.П. учня, клас, школу, тему дослідницької (практичної) роботи, назву номінації.

Витрати на відрядження керівника групи та проїзд дітей віднести за рахунок організацій, що відряджають. Харчування дітей віднести за рахунок Комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».


Скачати документ

Вверх сторінки

0000-00-00

Всеукраїнський зліт юних натуралістів

12-14 жовтня 2010 року у м. Києві відбувся Всеукраїнський зліт юних натуралістів, присвячений 85-річчю від дня заснування Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та 85-річчю юннатівського руху в Україні.

         В рамках заходу відбулись:

  • Всеукраїнська виставка-ярмарок «Турбота юних»;
  • Всеукраїнська виставка дизайнерського оформлення акваріума «Панорама акваріума»;
  • Всеукраїнський конкурс-ярмарок юних квітникарів;
  • Фестиваль юннатівської творчості;
  • Науково-практична конференція ветеранів юннатівського руху «Стратегічні орієнтири розвитку позашкільної освіти України».

Виставки робіт вихованців обласних еколого-натуралістичних центрів оглянули Голова Верховної Ради України Литвин В.М., перший заступник міністра Міністерства освіти і науки України Жебровський Б.М., науковці та інші гості.

Чернівецьку область на зльоті представляли:

 

  • Дондюк Тетяна, учениця 10 класу Новобросковецького ЗНЗ Сторожинецького району.
  • Мельник Ольга, учениця 6 класу Полянського ЗНЗ Хотинського району.
  • Кірілеску Анастасія, учениця 9 класу Тарасовецького ЗНЗ Новоселицького району.
  • Якобан Анастасія, учениця 7 класу ЗНЗ № 30 м. Чернівці.
  • Богатир Лівія, учениця 11 класу Банилів-Підгірнівської гімназії Сторожинецького району.
  • Микайло Богдана, учениця 9-А класу Банилів-Підгірнівської гімназії Сторожинецького району.
  • Сіротян Олексій Михайлович, вчитель біології Тарасовецького ЗНЗ Новоселицького району.
  • Гаврилюк Степанія Іванівна, вчитель біології Новобросковецького ЗНЗ Сторожинецького району.
  • Богатир Тетяна Василівна, завідуюча відділом Сторожинецького районного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.
  • Задобрівська Людмила Олександрівна, завідуюча відділом Комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».
  •  Головченко Віктор Вадимович, завідуючий відділом Комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді».
  • Головченко Людмила Юріївна, директор Комунального закладу «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді», керівник групи.

Учасники Всеукраїнської виставки дизайнерського оформлення акваріумів представили цікаву роботу яка відрізнялась новітньою дизайнерською думкою, талановитим вирішенням поєднання вищих водних рослин, тварин та декоративного оздоблення в штучно створених ємкосистемах. Якобан Анастасія, вихованка гуртка «Юні акваріумісти» Чернівецького обласного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (керівник Головченко В.В.) була нагороджена дипломом ІІІ ступеня.

За підсумками конкурсу-ярмарку юних квітникарів «Прикрасимо Землю своїми руками» Богатир Лівія та Микайло Богдана вихованки гуртка «Юні знавці лікарських рослин» Сторожинецького районного центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді (керівник Богатир Т.В.)  нагороджені дипломом ІІІ ступеня.

За високий науково-методичний рівень представлених матеріалів з дослідництва на Всеукраїнській виставці-ярмарку «Турбота юних тобі, Україно» Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді нагороджений дипломом Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.

Також дипломом нагороджений ЧОЦЕНТУМ за участь у виставці «Методичне забезпечення якості позашкільної освіти» у номінації «Позашкільний навчальний заклад і регіон: енергія інноваційної взаємодії».

Грамотами Національної академії педагогічних наук України за плідну педагогічну діяльність у справі виховання підростаючого покоління, вагомий внесок у розвиток позашкільної освіти, організацію навчальної, науково-дослідницької роботи та з нагоди 85-0ї річниці юннатівського руху нагороджені:

  • Жук О.Г., заступник директора з навчально-виховної роботи ЧОЦЕНТУМ,
  • Головченко В.В., завідуючий відділом ЧОЦЕНТУМ,
  • Задобрівська Л.О., завідуюча відділом ЧОЦЕНТУМ.

Директор ЧОЦЕНТУМ Головченко Л.Ю. стала лауреатом у номінації «Лідер сучасної освіти» а також згідно розпорядження Голови Верховної Ради України №875 від 12.10.10  за  вагомий особистий внесок у розвиток позашкільної освіти, багаторічну плідну педагогічну діяльність, значні успіхи у творчому ставленні вихованців, високий професіоналізм та з нагоди 85-річчя започаткування юннатівського руху в Україні нагороджена Почесною грамотою Верховної Ради України, яку вручив Голова Верховної ради України Володимир Михайлович Литвин.

Вітаємо наших нагороджених з високою оцінкою їхньої роботи!


Скачати документ

Вверх сторінки

2012-10-10

Фотографії із закриття IV Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв

Фотографії можна скачати тут: скачати
Фоторепортаж зі зльоту дивіться в Галереї.


Скачати документ

Вверх сторінки

Лічильник відвідувачів: Яндекс.Метрика