16.04.2021

Святкуємо День Землі разом із NASA!

         

Earth Day with NASA

Щоб святкувати День Землі разом із NASA будь ласка зареєструйтеся за посиланням нижче: 

Important: Access to some of NASA’s special broadcasts requires prior registration. Register now for NASA's Earth Day Event

А також за цим посиланням можна отримати плакат до Дня Землі - 2021 від NASA 

Вверх сторінки

15.04.2021

Святкуємо День Землі разом з усім світом!У GLOBE кожен день - це День Землі!
І все ж, щороку ми знаходимо щось нове, щоб відзначити, вшанувати та запропонувати вашій увазі. 
Цього року День Землі також ознаменується відзначенням 25-річчя GLOBE. 
А також ми починаємо наступних 25! З повною оцінкою всіх зусиль, 
докладених для того, щоб зробити програму GLOBE світовим лідером у галузі 
міжнародної освітньої науки про Землю, ми усвідомлюємо, що завжди потрібно зробити більше роботи. 
22 квітня 2021 р. ми з нетерпінням чекаємо багатьох можливостей розширити свій вплив на більшу кількість студентів, 
викладачів та вчених-громадян; розширити наш охоплення на більш різноманітні спільноти; 
і надихнути більше людей на спільні зусилля щодо вдосконалення нашої планети.
Отже, як взяти участь:
Ми розпочинаємо святкування Дня Землі, транслюючи 30-хвилинну презентацію від офісу впровадження GLOBE. 
О 9:00 MDT / 15:00 UTC, 22 квітня, ви можете переглянути презентацію безпосередньо на сторінці 

https://www.globe.gov/ru/news-events/globe-events/earth-day/earth-day-2021 ttps://youtu.be/-v3AKIay-TI

або на GLOBE каналі YouTube. Заходи цього року включатимуть:
 • Вітання від: директора GIO доктора Тоні Мерфі та спонсорів GLOBE доктора Еллісон Лейднер (NASA), доктора Джонса (NSF), Джона Маклафліна (NOAA) та Патріка Худака (Державний департамент США).
 • Дебют для студентів-влогерів GLOBE: З десятків претендентів відібрали 14 студентів, які будуть працювати як команда студентів-відеоблогів GLOBE. Протягом року вперед вони зосередять свої творчі зусилля на висвітленні діяльності GLOBE. Ми впевнені, вам сподобається наш відеомонтаж, який представляє наших нових студентів-влогерів спільноті.
 • A Sneak peak  щорічної зустрічі GLOBE 2021: проводиться p 12 по 16 липня з доктором Джулі Малмберг та її командою GIO.
 • Малюнок IVSS: Щорічний малюнок для відбору переможного студентського наукового проекту для цьогорічного Міжнародного віртуального наукового симпозіуму (IVSS) https://www.globe.gov/ru/news-events/globe-events/virtual-conferences/2021-international-virtual-science-symposium
Вверх сторінки

14.03.2020

Water bodies challenge

Water Bodies Challenge


БЕРЕЗЕНЬ 22 – КВІТЕНЬ 22

Зробіть відео або створіть історію на StoryMap про озеро, потік, річку, джерело, узбережжя
або будь-яку іншу водойму, яка знаходиться поблизу вашої оселі.

 • Ви можете зробити як історію, так і відео, завантаживши його на StoryMap!
 • Подайте обидва варіанти через онлайн-форму до 22 квітня
 • Дотримуйтесь вимог та отримайте сертифікат GLOBE та значок
 • Найкращі відео та історії будуть представлені міжнародній спільноті на Інтернет-зустрічі Water Bodies 19 травня.

Сторінка заходу: Water Bodies Challenge
Вверх сторінки

13.03.2021

Trees Around the GLOBE – Дерева навколо GLOBE

Кампанія The Trees Around the GLOBE розпочалася 15 вересня 2018 р. одночасно із запуском супутника NASA ICESat-2. Ця кампанія – студентська дослідницька кампанія – зосереджена на вимірі висоти дерев (один з показників, що вимірюється місією ICESat-2). Висота дерев – це не просто показник – це ключ до розуміння багатьох процесів, що відбуваються у навколишньому середовищі. Адже структура лісових біоценозів має значущий вплив на функціонування екосистем та біохімічні цикли вуглецю, води та поживних речовин.


Супутник ICESat-2 (NASA Ice, Cloud, and land Elevation Satellite-2 ) був запущений з бази військово-повітряних сил Ванденберг в Каліфорнії (США) з метою вимірювання товщини полярних льодовиків і морського льоду, висоти гір, дерев, товщини шару води тощо.

Вчені з Місії ICESat-2 періодично переглядатимуть дані вимірів висоти дерев, зібрані спільнотою GLOBE протягом цієї кампанії. Ця інформація дасть можливість вченим перевіряти та уточнювати виміри супутника.

Школярам та викладачам, які беруть участь у цій кампанії, рекомендується використовувати протоколи GLOBE для вимірювання висоти дерев, які ви можете знайти  ТУТ.

Також ми рекомендуємо учням проводити дослідження наземного покриву –   Land Cover Classification (Класифікація наземного покриву), Green Up / Green Down (протоколи розвитку, пожовтіння та опадання листя) і  Carbon Cycle  – що дозволить провести порівняння даних серед кількох екологічних вимірів GLOBE.

Ми також закликаємо школярів проводити базові вимірювання на їхніх ділянках:   Air TemperatureSurface Temperature, and Soil Temperature

Вверх сторінки

28.02.2021

Скоро - Всесвітній день охорони водних ресурсів

Всесвітній день охорони водних ресурсів бере свій початок з Конференції з навколишнього середовища і розвитку (ЮНСЕД), що мала місце в 1992 році у Ріо-де-Жанейро. Генеральна Асамблея ООН (резолюція 47/193 від 22 грудня 1992 року) прийняла офіційне рішення про проведення Всесвітнього дня водних ресурсів, який нагадує всім жителям планети про значення і важливість води і продовження життя на Землі.


З 1993 року офіційно на всій планеті стали святкувати Всесвітній день води. У цей день організація із захисту навколишнього середовища звертається до всіх держав, які існують на планеті, із закликом приділяти більше уваги захисту водних ресурсів планети і проводити конкретні дії на національному рівні.

22 березня є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. До основних цілей відзначення цієї дати можна віднести такі напрями діяльності, як:

– надання реальної допомоги країнам, що зазнають дефіциту питної води;

– поширення інформації про важливість охорони водних ресурсів.

Необхідно постійно звертати увагу людства на проблеми забруднення водних артерій планети. Стічні води підприємств, нафтопродукти, каналізаційні стоки являють серйозну загрозу для екосистеми більш ніж 23-х тисяч великих і дрібних річок на території України.

Мало хто замислюється про те, що майже кожне прання білизни додає черговий смертельний мазок в сумну картину. Більшість пральних порошків, що використовуються в Україні, складаються з фосфатів. Потрапляючи до водного об’єкта, фосфор забезпечує активне зростання синьо-зелених водоростей. І, відповідно, цвітіння і заболочування водойм, що в подальшому призводить до активного розвитку процесу гниття. Як наслідок – гниття сотні кілограмів водоростей у воді. У більш ніж 50 розвинених країнах світу ще з 80 – 90 років введені законодавчі обмеження або повна заборона на викоритсання фосфатних пральних порошків.

Для сьогочасності дуже важливим є підняття рівня обізнаності про значення і важливість води для провадження життя на Землі, про раціональне використання водних ресурсів, яке сприяє підвищенню рівня економіки та соціального добробуту.

Вода – вичерпний ресурс. Ми ніколи не матимемо її більше, ніж маємо сьогодні. Можливо, вперше за всю історію людства світовий попит перевищить наявний резерв, тому так важливо виховувати культуру бережливого ставлення до води. Тож давайте разом збережемо нашу планету блакитною – з усіма її океанами, морями, річками, озерами та джерелами. Лише таким чином ми забезпечимо чисте, здорове, квітуче і натхненне майбутнє, бо де є чиста вода, там є життя.
Вверх сторінки

15.02.2021

Завдання Європейської фенологічної кампанії 2021 р.

    

Activity 1 – My Tree 2021-укр


Activity 1_Bioenergy-укр


Activity 2 – Look at the Buds-2021-укр
Вверх сторінки

01.02.2021

Європейська фенологічна кампанія 2021 р.


Щоб долучитися до кампанії, ми просимо Вас зареєструватися, заповнивши коротку анкету до 19 лютого 2021 р.

Що на вас чекає у весняній кампанії?

 • 5 коротких завдань, надісланих у період з лютого по червень
 • 4 завдання зосереджені на ролі дерев у карбоновому циклі
 • Можливість заробити віртуальні відзнаки за співпрацю та введення даних
 • 4 вебінари, де ви дізнаєтесь про Фенологію, познайомитесь із вченими та надихнетесь роботою інших шкіл
 • Міжнародне співробітництво в рамках групи «Шкільна співпраця»
 • Поділіться своїми результатами на форумі кампанії для обговорення або електронним листом на адресу lenka.kleger@terezanet.cz

Вступний вебінар «Все, що вам потрібно знати про весняну кампанію» відбудеться 10 березня о 15:00 за центральноєвропейським часом

Вверх сторінки

15.10.2020

Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2021»

GLOBE запрошує до участі

Запрошуємо до участі у Всеукраїнському художньому конкурсі «Календар GLOBE 2021». 
Увага. Право участі мають лише ті учні та вихованці, заклади яких є членами програми GLOBE (мають свою сторінку на міжнародному веб-сайті GLOBE). Найкращі фото будуть відібрані до «Календар GLOBE 2021». Мета конкурсу: висвітити і зафіксувати місцеві громади GLOBE по всій Україні. Ви можете надсилати фото: 1. вашої ділянки спостережень чи куточку GLOBE у вашому закладі; 2. найкращі моменти під час занять GLOBE; 3. хмар, дерев, ґрунту, води тощо біля вашого закладу, які показують як ви займаєтеся за програмою GLOBE; 4. дерев у різні пори року, за якими велися фенологічні спостереження протягом року. Роботи переможців Конкурсу будуть опубліковані в науково-художньому журналі для дітей та юнацтва «Паросток» та газеті «Юний натураліст», розміщені в електронному «Календар GLOBE 2021» на сторінці українського веб-сайту програми GLOBE. Детальні умови - в розділі Умови та положення конкурсів
Вверх сторінки

15 July 2020 to 15 August 2020

2020 Community Cloud Challenge. Активності по тижнях.

Активності по тижнях:

Challenge Weekly Themes

Every Thursday you will get a chance to learn more about clouds from NASA scientists. Watch the video premiere on Facebook (@NASAEarth) at 9:00 PT/12:00 ET (16:00 UTC) and ask questions in the comments. Each week will also feature an activity that can be done at home. Click each topic below to learn more, and find a link to the videos once they are premiered.
Вверх сторінки

15 July 2020 to 15 August 2020

Community Cloud Challenge

Увага! Спільнота GLOBE запрошує приєднатися!

                 

2020 Community Cloud Challenge: Science is Better Together

15 July 2020 to 15 August 2020

Learn about clouds:

 1. Explore clouds data in the GLOBE Visualization System.
 2. Watch the \"GLOBE Observer: Clouds - Getting Started\" video
 3. Check out the GLOBE Observer Clouds Science page or the NASA GLOBE Clouds page.
 4. Read an Earth Observatory article about clouds
 5. Learn more about cloud opacity with \"Cloud Clues\" (versión en español, \"Pistas en las Nubes\")

Choose Your Participation Options:

Cloud Challenge 2020 Activity Tracker

The cloud activity tracker will help you keep a log of how you participate in the challenge. See the list below for more details about each of the options on the page.

Вверх сторінки

Сторінки:1 | 2 | 3 Наступна Остання

Лічильник відвідувачів: Яндекс.Метрика