Оздоровлення

Початок 2 зміни 2021 року в Лунці

В гостях у матінки-природи

Краса природи – справжнє диво,
Все неповторне і живе.
Де не поглянь – скрізь так красиво,
По небу сонечко пливе.
Навколо височіють гори,
Між горами дзюрчить вода.
А ліс зелений, наче море,
І всюди казка ожива.

Сонце, земля, вода, повітря, рослини і тварини – усе це живе і неживе, нерозривно повʼязане і називається природою. От і юннати та юні краєзнавці чекають цілий навчальний рік, щоб вирушити в гості до матінки-природи.

26 липня 2021 року було урочисто відкрито ІІ профільну еколого-натуралістичну, туристсько-краєзнавчу, наукову зміну ПОВЗ «Лунка».

Під час табірної зміни буде оздоровлено понад 100 дітей – обдарованих та талановитих вихованців гуртків позашкілля Чернівецької області, а також шкіл-інтернатів та дитячих будинків області.

З вітальним слово до всіх звернулися головний спеціаліст Департаменту освіти і науки ЧОДА Юлія Дмитрівна Дячук та старший вихователь зміни Альона Михайлівна Негрич. Вони щиро побажали дітям: «Нехай життя у таборі допоможе вам не тільки відпочити, зміцнити здоров’я, але й дізнатись багато цікавого, нового, знайти нових друзів. До того ж, у вас буде можливість вдосталь купатись і засмагати, спілкуватись з друзями, ходити у походи та екскурсії, грати в м’яча і змагатися з різних видів спорту».

Під час святкового концерту з вітальними номерами виступили вихованці та вихователі другої профільної зміни.

Вже в перші дні еколого-натуралістичної, туристсько-краєзнавчої наукової зміни педагогічний колектив докладає максимум зусиль, щоб вихованці навчилися помічати усе: працьовитого мураха на лісовій стежці, рухливого жучка на дзеркальній поверхні води, маленького павучка в густій траві, зміни в природі, яскравість фарб, різноманіття звуків, запахів. Діти щодня відкривають для себе чудовий світ, в якому можна до всього доторкнутися руками, роздивитися, понюхати, відчути.

Аби зрозуміти як важливо берегти природу, навчитися милуватися нею, любити її організовано роботу гуртків на різні теми: «Лікарські рослини», «Юні ботаніки», «Спорт на відпочинку», «Юні журналісти», «Світ природи з елементами англійської мови», «Народна пісня» та інші.

Ми народжені природою і ніколи людина не загубить зв’язку з нею. Але треба мати велике терпіння, уважне око і чутливу душу для того, щоб побачити тиху чарівність польової квітки або гру кольорів під час заходу, буйне цвітіння бузку, заслуховуватися дзвінким співом птахів. У звʼязку з цим з дітьми проводяться виховні години: «Охорона рослинного світу», «Тваринний світ – багатство України», «Мова квітів». Також буде проведено години спілкування: «Твої права і обов’язки», «Знати і поважати герб своєї Батьківщини, її прапор і гімн», «Українські народні танцювальні традиції», «Українська символіка», «День хрещення Київської Русі», «Ядерній зброї – ні!», «Стоп булінг» та інші.

Дбаємо про безпеку

Поліцейські Буковини в гостях на ІІ профільній зміні в ЛУНЦІ

Під час оздоровлення юних натуралістів, науковців та краєзнавців обласних позашкільних закладів ЧОЦЕНТУМ, БМАН та ЧОЦТКЕУМ в оздоровчому закладі «ЛУНКА», працівники різних служби поліції Чернівецької області 5.08.2021 провели тематичний день «Поліція разом із нами».

Поліцейські продемонструвати дітям основні види вогнепальної зброї, вибухових пристроїв. Окрім того, на практиці кожен міг спробувати розібрати автомат та пістолет, одягнути бойовий бронежилет.

Загін спецпризначення показав прийоми боротьби у випадку зустрічі із злочинцем із вогнепальною або холодною зброєю. Дітям пояснили, як поводитись у стресових ситуаціях, продемонстрували способи звільнення від захоплення.

Вихованці з цікавістю спостерігали за представленням кінологічної служби поліції, стали свідками захоплення службовим собакою умовного злочинця.

Несподіванкою для лунківців стало розкриття таємниці про те, що тиждень в таборі у ролі вихователів працювало двоє поліцейських ювенальної превенції Чернівецької області. Поліцейські за цей час стали для дітей справді близькими друзями, а правоохоронці тим часом отримали новий корисний досвід спілкування з дітьми не тільки із загальноосвітніх закладів, а й з дитячих будинків та шкіл-інтернатів.

Наостанок працівники поліції дозволили те, чого діти чекали із нетерпінням – посидіти у поліцейському патрульному автомобілі, спробувати вмикати звуковий сигнал, гучномовець, відчути себе справжнім патрульним поліцейським.

Друга зміна триває

Серед лісу, серед гаю знову літо зустрічаєм!

Під час літнього відпочинку повніше розкривається особистість дитини; в таких умовах швидше можна помітити те, що у школі залишається прихованим, тобто краще вивчити і зрозуміти дитячу психологію. Крім того, доброзичливе ставлення однолітків і педагогів до кожної дитини сприяє самоутвердженню тих дітей, які у шкільному житті вважалися «важкими».

У літа багато звичних епітетів: дзвінке, радісне, веселе, дружне, трудове, цікаве. Так воно і є – щедре на відкриття, повне романтики.

Все, що складає насолоду життя в позашкільному оздоровчо-виховному закладі «Лунка», є результатом чіткої, обдуманої роботи маленького колективу спеціалістів, які чітко засвоїли, що «Лунка» – не будинок відпочинку, не туристична база, а «оселя», в якій, у специфічних умовах проводиться робота з організації змістовного дозвілля та виховання свідомих громадян незалежної України.

23 липня 2021 року, із дотриманням санітарних вимог, розпочала свою роботу ІІ профільна еколого-натуралістична, туристсько-краєзнавча, наукова зміну табору «Лунка». В таборі оздоровлюються 103 дітей – вихованців гуртків еколого-натуралістичного профілю Чернівецьких обласних ЦЕНТУМ, ЦТКЕУМ, Буковинської МАН, а також шкіл-інтернатів та дитячих будинків області.

Щодня вихованці табору беруть участь у різних видах спортивних змагань, стають учасниками екологічних конкурсів, квестів, вікторин, малюють та розважаються, купаються в басейні тощо.

Подобається юним екологам і відвідування гуртків, які щоденно працюють в таборі. Діти отримують нові вміння в «екологічній майстерні», застосування лікарських трав, пʼють смачні лікарські чаї.

Посилений контакт з надзвичайно привабливою природою гірського краю особливо необхідний нашим дітям в нинішній техногенний час. Життя серед природи створює сприятливі можливості для оздоровлення талановитих юннатів, розвитку науково-пізнавальної зацікавленості, творчих здібностей дітей та підлітків.

Педагогічний колектив профільної зміни докладає максимум зусиль, щоб за рахунок проведених заходів (екскурсій, свят, спортивних змагань, годин спілкування, конкурсів, вікторин, рольових ігор) максимально розвивати і підтримувати науково-пізнавальні інтереси, творчі здібності вихованців, а, найголовніше, – гармонійно поєднувати оздоровлення дітей з екологічним вихованням безпосередньо у природі.

Успішно проведено другу профільну зміну на базі ПОВЗ «Лунка»

Діти завжди полюбляють проводити літні канікули з користю

Замайоріло літо пишно і яскраво:
Стрункі майори в різнокольорових сорочках
Стоять між інших квітів гордо й величаво,
А неба полотно в хмаринках, ніби в латочках.
Тепло розхлюпує липневий ранок щедро,
В повітрі запах липи ніжний й крапельку хмільний.
А ще — неначе в ступочці мигдаль розтерто,
То запах абрикос, як мед, солодкий і терпкий.

Літні канікули – це завжди приємно. Закінчилися уроки, позаду залишилися он-лайн дзвінки, домашні завдання, а попереду – яскраві, теплі дні. Побувати у таборі, весело відпочити, набратися сил, щоб у наступному навчальному році дати фори однокласникам, а у шкільному творі на тему «Як я провів літо» написати про яскраві та незабутні враження від відпочинку – найсокровенніша мрія кожної дитини. Щороку Департамент освіти і науки Чернівецької обласної державної адміністрації приділяє велику увагу питанню відпочинку та оздоровленню дітей.

З метою організації відпочинку та оздоровлення дітей та підлітків, котрі відвідують гуртки еколого-натуралістичного, туристсько-краєзнавчого та наукового профілю Чернівецьких обласних ЦЕНТУМ, ЦТКЕУМ та БМАН на базі ПОВЗ «Лунка» Сторожинецького району Чернівецької області з 24.07 по 13.08.2021 року було проведено ІІ профільну зміну. Також до оздоровлення традиційно було залучено вихованців дитячих будинків, спеціалізованих шкіл.

План заходів зміни був ретельно продуманим для того, щоб дозвілля дітей було цікаво організованим. Щодня вихованці табору брали участь у різних видах спортивних змагань, були учасниками екологічних конкурсів, брейн-рингів, вікторин, інтелектуальних та розважальних квестів, малювали та розважались, ходили на екскурсії та в походи.

Саме під час подорожей та екскурсій діти мають можливість дізнатися щось нове про наш незбагненний навколишній світ, відкрити ще незвідані куточки нашого мальовничого краю, збагатити свій внутрішній світ та отримати чудові враження. З вихованцями було проведено похід на декілька вершин. Діти піднімались смерековим лісом, гірською дорогою. Все важче давались кроки вгору, здавалось, вершина була вже поруч. Нарешті, після тривалого підйому всі опинилися на вкритій смереками вершині. Перед очима відкрилися чудові панорами — краєвиди оточуючих гір, вкритих лісами, на схилах звиваються потоки, потічки, стрімкі водоспади, переплітаються гірські стежки. Від вражень перехоплювало подих.

Значна увага педагогічним колективом була приділена вихованню патріотичного духу дітей. Для них було проведено День хрещення Київської Русі, відзначено День патріотичної пісні, під час яких дітям нагадали про народні звичаї та традиції нашого народу.

Сподобалось юннатам і відвідування різноманітних гуртків, які щоденно працювали в таборі. Діти отримали нові знання щодо основ пішохідного туризму, екології, застосування лікарських трав, пили смачні лікарські чаї, пробували себе в ролі юних журналістів, покращували знання з англійської мови в гуртку «Світ природи з елементами англійської», відвідували гурток з «Еко-арт», де ставали учасниками цікавих воркшопів. Також працював мистецький гурток «Народна пісня», гурток «Кінолюбителі» та інші.

Найбільш активні учасники конкурсів та змагань були нагороджені грамотами та солодощами.

11 серпня 2021 року ІІ профільну еколого-натуралістичну, туристсько-краєзнавчу, наукову табірну зміну в ПОВЗ «Лунка» було урочисто закрито, відбувся святковий флешмоб.

Вихованці отримали безліч неповторних та незабутніх вражень та величезне задоволення. Збираючись додому діти ділилися своїми планами: не зважаючи на втому, вони вже готові підкорювати нові вершини, і не тільки у Карпатах.

До зустрічі Літо – 2022 !!!