Навчально-матеріальна база

На балансі Центру рахуються 4 будівлі: двоповерховий навчальний корпус, будиночок гурткової роботи («Екологічна майстерня»), приміщення зоолого-тваринницької бази та гаражі, відомчий будинок.

Приміщення навчального корпусу, площею 525,50 м. кв., пристосоване для роботи позашкільного закладу, належить Центру з 1986 року і нараховує 15 кабінетів. З них 5 використовуються для роботи методистів та адміністрації, так як площа їх незначна, і 10 – для занять гуртків, а саме: 3-и кабінета квітництва, кабінет біології, кабінет рослинництва, кабінет для роботи об’єднання раннього розвитку, кабінети гурткової роботи та актова зала.

admin1
admin2

У зв’язку з недостатньою кількістю навчальних приміщень гурткові заняття проводяться не тільки в закладі, але й на базі інших закладів освіти м.Чернівців та області, відповідно до угод про співпрацю.

Актова зала всього на 60 місць, тому частина обласних заходів організовується на базі Чернівецького ОЦЕВ «Юність Буковини» або інших закладів освіти.

изображение_viber_2021-09-06_16-20-52-726

Навчальні кабінети оформлені відповідно до функціональної структури Центру та спрямовання діяльності на інформаційно-методичну, координаційну, організаційно-масову роботу в області, проведення профільної навчально-виховної роботи з вихованцями різних вікових категорій.

Завдяки обласному фонду охорони навколишнього середовища створена екологічна STEM-лабораторія, закуплене обладнання для дослідження параметрів довкілля.

Наявний бібліотечний фонд, майстерня, які використовуються для роботи з гуртківцями.

В закладі 18 одиниць комп’ютерної техніки, 2 мультимедійні проектори, 2 плазми, телевізор, фотоапарати, цифровий та інші мікроскопи, люміноскоп тощо.

Є інформаційно-довідкові стенди, випускаються фотогазети, екологічні вісники, організована виставка дитячих робіт. Кабінети достатньо озеленені, створено «Зимовий сад», який є місцем для практичних робіт юннатів. Колекція кімнатних рослин нараховує понад 100 різновидів.

В 2020 році здійснено поточний ремонт будиночка гурткової роботи («Екологічна майстерня»), закуплені меблі, що розширило можливості закладу організовувати для дітей з обмеженою рухливістю цікаві заняття, майстер-класи, виїзні екологічні екскурсії.

Будівля зоолого-тваринницької бази, площею 105,9 м. кв. нараховує 6 кабінетів, де утримуються тварини живого кутка та проводяться заняття відповідних гуртків. В 2018 році відкритий контактний зоомайданчик пам’яті Василя Аксенина.

teritory1
teritory2
teritory3
zoomayd1
zoomayd2
zoomayd4

Базою юннатівської та дослідницької роботи для школярів є навчально-дослідна земельна ділянка, площею 0,9494 га. та земельна ділянка загальною площею 0,3631, на якій розміщені будівлі центру, дендрарій, квітково-декоративний відділ, ягідник, відділ овочевої сівозміни, альпійська гірка, доріжка сенсорних відчуттів, новостворений контактний зоомайданчик, учбова пасіка, мініптахоферма, кролеферма, зелені класи, літня майстерня.

Є акт землекористування.

navchdosl1
navchdosl2
navchdosl3
karta